RQRA-2060-2130-CR
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: RQRA-2060-2130-CR
  • Package: 16-QFN, Variant
Parameters
Series RQRA VCO
RoHS RoHS
Height 0.232" (5.89mm)
Icc Max 40mA
Part Status Active
Power (dBm) 0 ±3
Package / Case 16-QFN, Variant
Frequency Range 2.06 ~ 2.13GHz
Pushing (MHz/V) 0.5
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency - Center 2.095GHz
Tuning Voltage (VDC) 0.3 V ~ 4.7 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
2nd Harmonic, Typ (dBc) -25
Phase Noise Typ (dBc/Hz) -110
VCO 2060MHZ-2130MHZ SMD .5X.5"