1893AFILF
1893AFILF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 1893AFILF
  • Package: 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package 48-SSOP
Base Product Number 1893A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 30
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series PHYceiver™
Package Tube
Product Status Obsolete
Protocol Ethernet
Function Physical Layer Controller
Interface Parallel
Standards 10/100 Base-T/TX PHY
Voltage - Supply 3.14V ~ 3.47V