2308A-2DCG8
2308A-2DCG8
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 2308A-2DCG8
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multiplier, Zero Delay Buffer
PLL Yes with Bypass
Input LVTTL
Output LVTTL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:8
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 133.3MHz
Divider/Multiplier Yes/Yes
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 16-SOIC
Base Product Number 2308A-2
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,500
Multiplier, Zero Delay Buffer IC 133.3MHz 1 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)