72V221L20J
72V221L20J
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 72V221L20J
  • Package: 32-LCC (J-Lead)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Base Product Number 72V221
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.32.0071
Standard Package 32
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series 72V
Package Tube
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
Memory Size 9K (1K x 9)
Function Synchronous
Data Rate 50MHz
Access Time 12ns
Voltage - Supply 3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max) 20mA
Bus Directional Uni-Directional
Expansion Type Depth, Width
Programmable Flags Support Yes
Retransmit Capability No
FWFT Support No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package 32-PLCC (14x11.46)
Synchronous FIFO 9K (1K x 9) Uni-Directional 50MHz 12ns 32-PLCC (14x11.46)