72V71643BC8
72V71643BC8
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 72V71643BC8
  • Package: 144-LBGA
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series 72V
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 32:32
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C