72V8981JG
72V8981JG
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 72V8981JG
  • Package: 44-LCC (J-Lead)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Base Product Number 72V8981
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 27
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series 72V
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 4:4
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C