83021AMILF
83021AMILF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 83021AMILF
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Product Status Obsolete
Translator Type Mixed Signal
Channel Type Unidirectional
Number of Circuits 1
Channels per Circuit 1
Input Signal HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Output Signal LVCMOS, LVTTL
Output Type Non-Inverted
Data Rate -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number 83021A