8312AYILFT
8312AYILFT
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 8312AYILFT
  • Package: 32-LQFP
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:12
Differential - Input:Output No/No
Input LVCMOS, LVTTL
Output LVCMOS, LVTTL
Frequency - Max 250 MHz
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-LQFP
Supplier Device Package 32-TQFP (7x7)
Base Product Number 8312A
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,000
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:12 250 MHz 32-LQFP