8316AKLFT
8316AKLFT
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 8316AKLFT
  • Package: 32-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:16
Differential - Input:Output No/No
Input LVCMOS, LVTTL
Output LVCMOS, LVTTL
Frequency - Max 150 MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 32-VFQFPN (5x5)
Base Product Number 8316A
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,500
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:16 150 MHz 32-VFQFN Exposed Pad