85108AGI
85108AGI
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 85108AGI
  • Package: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:8
Differential - Input:Output Yes/Yes
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Output HCSL
Frequency - Max 500 MHz
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 24-TSSOP
Base Product Number 85108A
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 62
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:8 500 MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)