85211AMILF
85211AMILF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 85211AMILF
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:2
Differential - Input:Output Yes/Yes
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Output LVHSTL
Frequency - Max 700 MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number 85211A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 97
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 700 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)