85222AMLF
85222AMLF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 85222AMLF
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Translator Type Mixed Signal
Channel Type Unidirectional
Number of Circuits 1
Channels per Circuit 2
Input Signal LVCMOS, LVTTL
Output Signal LVHSTL
Output Type Differential
Data Rate -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number 85222A