853016AGLFT
853016AGLFT
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 853016AGLFT
  • Package: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:2
Differential - Input:Output Yes/Yes
Input CML, LVDS, LVPECL, SSTL
Output ECL, LVPECL
Frequency - Max 3 GHz
Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 8-TSSOP
Base Product Number 853016A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,500
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 3 GHz 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)