85356AMILF
85356AMILF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 85356AMILF
  • Package: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Number of Circuits 2
Ratio - Input:Output 2:1
Differential - Input:Output Yes/Yes
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Output LVPECL
Frequency - Max 900 MHz
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package 20-SOIC
Base Product Number 85356A
RoHS Status ROHS3 Compliant
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 37
Clock Multiplexer IC 2:1 900 MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)