8535AG-31LF
8535AG-31LF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 8535AG-31LF
  • Package: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Series -
Package Tube
Product Status Active
Type Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:4
Differential - Input:Output No/Yes
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVPECL
Frequency - Max 266 MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 20-TSSOP
Base Product Number 8535A
RoHS Status ROHS3 Compliant
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 74
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:4 266 MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)