90E36AERGI8
90E36AERGI8
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 90E36AERGI8
  • Package: 48-TQFP
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Input Impedance 50kOhm, 80kOhm, 120kOhm
Measurement Error 0.5%
Voltage - I/O High 2.8V, 3.6V
Voltage - I/O Low 0.4V, 0.8V
Current - Supply 23mA
Voltage - Supply 2.8 V ~ 3.6 V
Meter Type 3 Phase
Operating Temperature -40°C ~ 85°C