93716AFLF
93716AFLF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 93716AFLF
  • Package: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
PLL Yes
Main Purpose Memory, DDR
Input Clock
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:6
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 233MHz
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package 28-SSOP
Base Product Number 93716A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 47
Memory, DDR Clock Buffer/Driver IC 233MHz 1 Output 28-SSOP