950201AFLFT
950201AFLFT
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 950201AFLFT
  • Package: 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series TCH™
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
PLL Yes
Main Purpose Intel CPU, Timing Control Hub™
Input Crystal
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:22
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 200MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package 56-SSOP
Base Product Number 950201A
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 1,000
Intel CPU, Timing Control Hub™ Clock/Frequency Generator, Multiplexer IC 200MHz 1 Output 56-SSOP