952906AGLF
952906AGLF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 952906AGLF
  • Package: 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series TCH™
Package Tube
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
PLL Yes
Main Purpose Intel CPU, Timing Control Hub™
Input Crystal
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:22
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 460MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package 48-TSSOP
Base Product Number 952906A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 39
Intel CPU, Timing Control Hub™ Clock/Frequency Generator IC 460MHz 1 Output 48-TSSOP