954226AGLF
954226AGLF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: 954226AGLF
  • Package: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
PLL No
Main Purpose Intel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe)
Input Clock, Crystal
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output -
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 400MHz
Voltage - Supply 3.3V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package 56-TSSOP
Base Product Number 954226A
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 34
Intel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe) Clock/Frequency Synthesizer IC 400MHz 1 Output 56-TSSOP