IS82C55AZ
IS82C55AZ
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • CONEVO NO: IS82C55AZ
  • Package: 44-LCC (J-Lead)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series -
Package Tube
Product Status Active
Number of I/O 24
Interface Parallel
Interrupt Output No
Features -
Output Type Open Drain
Current - Output Source/Sink 2.5mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C