RVT101HVBNWC00-B
  • Manufacturer: Riverdi
  • CONEVO NO: RVT101HVBNWC00-B
  • Package: Box
Parameters
Series EVE4
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface QSPI, SPI
Viewing Area 217.96mm W x 136.60mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type BT817Q (TFT), ILI2312A (CTP)
Background Color -
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)