RVT101HVLNWC00-B
  • Manufacturer: Riverdi
  • CONEVO NO: RVT101HVLNWC00-B
  • Package: Box
Parameters
Series HB IPS
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface I²C, LVDS, USB
Dot Pixels 1280 x 800
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 217.96mm W x 136.60mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Background Color -
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
10.1" TFT IPS PCAP OPTICAL BONDI