RVT35HHTNWC00-B
  • Manufacturer: Riverdi
  • CONEVO NO: RVT35HHTNWC00-B
  • Package: Box
Parameters
Series HB IPS
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface I²C, RGB, USB
Dot Pixels 320 x 240
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 71.08mm W x 53.56mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type SC7272A (TFT), ILI2132A (CTP)
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)