RVT43HLBNWN00
  • Manufacturer: Riverdi
  • CONEVO NO: RVT43HLBNWN00
  • Package: Box
Parameters
Series EVE4
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface QSPI, SPI
Dot Pixels 480 x 272
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 53.86mm W x 95.04mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type BT817Q
Background Color -
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
4.3" IPS TFT BT817Q HIGH BRIGHTN