RN102PJ150CS
  • Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
  • CONEVO NO: RN102PJ150CS
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Power Per Element 62.5mW
Resistance (Ohms) 15
Number of Resistors 2
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 0404
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404