RN104PJ330CS
  • Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
  • CONEVO NO: RN104PJ330CS
  • Package: 0804, Concave, Long Side Terminals
Parameters
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series RN
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 8
Package / Case 0804, Concave, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element 62.5mW
Resistance (Ohms) 33
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804