SI-B8P09B280WW
  • Manufacturer: Samsung Semiconductor, Inc.
  • CONEVO NO: SI-B8P09B280WW
  • Package: Tray
Parameters
Series LT-R286A
RoHS RoHS
Type LED Module
Color White, Cool
Height 7.40mm
CCT (K) 6500K 4-Step MacAdam Ellipse
Features With Connector
Lens Type Flat
Wavelength -
Part Status Obsolete
Configuration Rectangle
Current - Max 540mA
Viewing Angle 115°
Current - Test 290mA
Size / Dimension 280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test 50°C
CRI (Color Rendering Index) 80
Light Emitting Surface (LES) -
Lumens/Watt @ Current - Test 160 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 32.3V