SI-B8T09A280WW
  • Manufacturer: Samsung Semiconductor, Inc.
  • CONEVO NO: SI-B8T09A280WW
Type LED Module
Color White, Neutral
Height 5.80mm
CCT (K) 4000K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration Rectangle
Current - Max 540mA
Viewing Angle 115°
Current - Test 290mA
Size / Dimension 280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test 50°C
CRI (Color Rendering Index) 80
Light Emitting Surface (LES) -
Lumens/Watt @ Current - Test 160 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 32.3V