SI-B8V082280WW
  • Manufacturer: Samsung Semiconductor, Inc.
  • CONEVO NO: SI-B8V082280WW
  • Package: Tray
Parameters
Series LT-E284A
RoHS RoHS
Type LED Module
Color White, Warm
Height 5.60mm
CCT (K) 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Part Status Obsolete
Configuration Linear Light Strip
Current - Max 750mA
Viewing Angle 115°
Current - Test 700mA
Size / Dimension 280.00mm L x 40.00mm W
Temperature - Test 45°C
CRI (Color Rendering Index) 80
Light Emitting Surface (LES) -
Lumens/Watt @ Current - Test 119 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12.1V