SI-B9W151560WW
  • Manufacturer: Samsung Semiconductor, Inc.
  • CONEVO NO: SI-B9W151560WW
  • Package: Tray
Parameters
Series LT-M562G
RoHS RoHS
Type LED Module
Color White, Warm
Height 5.80mm
CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Features -
Part Status Obsolete
Configuration Linear Light Strip
Current - Max 600mA
Viewing Angle 115°
Current - Test 600mA
Size / Dimension 560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test 50°C
CRI (Color Rendering Index) 90
Light Emitting Surface (LES) -
Lumens/Watt @ Current - Test 91 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24.7V