SX1509QBIULTRT
SX1509QBIULTRT
  • Manufacturer: Semtech Corporation
  • CONEVO NO: SX1509QBIULTRT
  • Package: 28-UFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
Parameters
Supplier Device Package 28-QFN-UT (4x4)
Base Product Number SX1509
RoHS Status RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Mfr Semtech Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Number of I/O 16
Interface I²C
Interrupt Output Yes
Features Keypad Controller, LED Output, POR
Output Type Open Drain, Push-Pull
Current - Output Source/Sink 8mA, 15mA
Clock Frequency 400 kHz
Voltage - Supply 1.425V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C