AS2PLB4LB24
  • Manufacturer: Sensata-Airpax
  • CONEVO NO: AS2PLB4LB24
  • Package: Bulk
Parameters
Series 22.5mm Metal
RoHS RoHS
Type LED
Current -
Ratings AC/DC
Voltage 24V
Features -
Lens Size 29.50mm Dia
Lamp Color Red
Lens Color -
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle -
Lens Transparency -
Termination Style -
Wavelength - Peak -
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.89" (22.50mm)
INDICATOR LIGHT 22MM RED 24V