SCEP105L-2R2
  • Manufacturer: Signal Transformer
  • CONEVO NO: SCEP105L-2R2
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SCEP105L
RoHS RoHS
Type -
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
DC Resistance (DCR) 5.3mOhm Max
Current Rating (Amps) 13 A
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 9.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 2.2UH 13A 5.3 MOHM SMD