SIT1602AI-81-33E-30.000000
  • Manufacturer: SiTime
  • CONEVO NO: SIT1602AI-81-33E-30.000000
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SiT1602
RoHS RoHS
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 30 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 4.5mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS