SIT8008AC-81-25E-100.000000
  • Manufacturer: SiTime
  • CONEVO NO: SIT8008AC-81-25E-100.000000
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SiT8008
RoHS RoHS
Type XO (Standard)
Output HCMOS, LVCMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 4.2mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS