SIT8209AC-G1-25E-100.000000X
  • Manufacturer: SiTime
  • CONEVO NO: SIT8209AC-G1-25E-100.000000X
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SiT8209
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 36mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS