SIT9121AI-1C3-33E96.000000Y
  • Manufacturer: SiTime
  • CONEVO NO: SIT9121AI-1C3-33E96.000000Y
  • Package: 6-SMD, No Lead
Parameters
Series SiT9121
RoHS RoHS
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 96 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 69mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
MEMS OSC XO 96.0000MHZ LVPECL