500DBAA80M0000ACF
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • CONEVO NO: 500DBAA80M0000ACF
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 80 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 22.2mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVPECL