500DFAD12M0000ACF
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • CONEVO NO: 500DFAD12M0000ACF
  • Package: 6-SMD, No Lead
Parameters
Series Si500D
RoHS RoHS
Type XO (Standard)
Output CMOS
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 12 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 36mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD