500DFBA8M00020ACH
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • CONEVO NO: 500DFBA8M00020ACH
Type XO (Standard)
Output CMOS
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 8.0002 MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 36mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
XTAL OSC XO 8.0002MHZ CMOS SMD