500DJAA54M0000ACF
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • CONEVO NO: 500DJAA54M0000ACF
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 36mA
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 54 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
XTAL OSC XO 54.0000MHZ LVPECL