CYW150OXC
CYW150OXC
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • CONEVO NO: CYW150OXC
  • Package: 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Conevo-Key Programmable Not Verified
PLL Yes
Main Purpose Intel CPU Servers
Input Clock, Crystal
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:33
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 150MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package 56-SSOP
Base Product Number CYW150
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 26
Intel CPU Servers Clock/Frequency Synthesizer, Spread Spectrum Clock Generator IC 150MHz 1 Output 56-SSOP