GAA10005
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GAA10005
  • Package: Bulk
Parameters
Series AIRTRIM® GAA
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 5000 @ 100MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Side
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.300" L x 0.400" W (7.62mm x 10.16mm)
Capacitance Range 1 ~ 10pF
Dielectric Material Air
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 1-10PF 250V SMD