GAA16001
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GAA16001
  • Package: Bulk
Parameters
Series AIRTRIM® GAA
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 5000 @ 100MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Panel Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.299" Dia (7.60mm)
Capacitance Range 2 ~ 16pF
Dielectric Material Air
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 2-16PF 250V PNL MNT