GAA3R503
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GAA3R503
  • Package: Bulk
Parameters
Series AIRTRIM® GAA
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 5000 @ 100MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Chassis Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.161" Dia (4.10mm)
Capacitance Range 0.35 ~ 3.5pF
Dielectric Material Air
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C