GAA3R514
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GAA3R514
Features General Purpose
Q @ Freq 5000 @ 100MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.161" Dia (4.10mm)
Capacitance Range 0.35 ~ 3.5pF
Dielectric Material Air
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C