GDT20026
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GDT20026
  • Package: Bulk
Parameters
Series PISTONCAP®
RoHS RoHS
Features Sealed
Q @ Freq 800 @ 20MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.311" Dia (7.90mm)
Capacitance Range 1.5 ~ 20pF
Dielectric Material Glass
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 1.5-20PF 250V TH