GFP75000
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GFP75000
  • Package: Bulk
Parameters
Series PISTONCAP®
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 250 @ 20MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type User Defined
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 750 V
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range 1 ~ 75pF
Dielectric Material Glass
Height - Seated (Max) 1.672" (42.47mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 1-75PF 750V