GGV4R531
  • Manufacturer: Sprague-Goodman
  • CONEVO NO: GGV4R531
  • Package: Bulk
Parameters
Series PISTONCAP®
RoHS RoHS
Features Sealed
Q @ Freq 500 @ 20MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 750 V
Size / Dimension 0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range 0.8 ~ 4.5pF
Dielectric Material Glass
Height - Seated (Max) 0.383" (9.73mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 0.8-4.5PF 750V SMD